WElcome History St.Michael's Contacts Bienvenue Welcome - Ukrainian
St. Michaels Ukrainian Catholic Parish
2388 Iberville Street, 
Montreal, Quebec, H2K 3C6

Church Hall:
2376 Iberville Street,
Montreal, Quebec
Church pastor: Rev. Ihor Oshchipko
Tel: (514) 521 - 2234
e-mail
:ihor@poklik.comЄвхаристійний Конґрес
Квебек та Українська Католицька Церква в Канаді 1910

 Andrey Sheptytsky + XXIe Congrès Eucharistique International / International Eucharistic Congress in Montreal;‏
Photo courtesy of Biblioteque et Archives nationales Quebec

While attending the Eucharistic Congress in Montreal in 1910
Metropolitan Andrey Sheptytsky made his first visitation to Ukrainian settlers throughout the continent. m.


Євхаристійний Конґрес 2008, Квебек та Українська Католицька Церква в Канаді 1910

З приїздом перших піонерів з України у 1891 році, Українська Католицька Церква пустила коріння в Канадську родючу землю. У 1897 році Всесвітліший о. Нестор Дмитрів відправив першу Божественну Літургію на Канадських нивах. До того часу наші люди страждали від браку Святих Тайн. Не було кому задовольнити їхню духовну спрагу, а особливо не було кому підживлювати Тайною Євхаристією їхні душі. Уже після прибуття постійного духовенства у 1902 році духовне життя наших перших піонерів було краще упевнене.

Наша початкова Українська Католицька Церква в Канаді потребувала чогось конкретного, щоб підтримувати зв’язок з далекою матірною церквою; цебто бачити свого духовного провідника, Митрополита Андрея Шептицького зі Львова у Канаді. Слуга Божий Митрополит Андрeй також бажав відвідати свою паству, але, нажаль, політичні та церковні труднощі не дали йому можливості здійснити це прагнення. Врешті виникла прекрасна нагоди, яка дозволила духовному провідникові Української Католицької Церкви відвідати своє стадо на чужині, а саме Міжнародний Євхаристійний Конґрес, який відбувся у Монтреалі в Канаді 1910 року. Одержуючи дозвіл брати участь у Конґресі, Митрополит Андрей тепер мав можливість уперше відвідати своїх вірних, розкиданих по безмежній Канадi. Після цієї візитації Митрополит Андрей вклав зусилля на призначення єпископа для Канади. 1912 року першим Владикою УГКЦ в Канаді було призначено о. Никиту Будку. Приїзд Митрополита Андрея до Канади запевнив нарешті духовне життя українців католиків, особливо духовну поживу, яку приймаємо під час Божественної Літургії.

Євхаристійний Конґрес у Монтреалі у 1910 році та урочисте відзначення Пресвятої Євхаристії не тільки зблизив вірних Української Католицької Церкви до Бога, але цей Конґрес згуртував довкруги свого духовного пастиря та провідника українські католицькі спільноти, розсіяні по Канаді, які тоді змагалися за своє існування. Через забезпечення Божественної Літургії, що єднатиме українські спільноти, єпископ постачав необхідну їм духовну поживу, Тіло і Кров Ісуса Христа, – Пресвяту Євхаристію. Євхаристійний Конґрес 1910 року зміцнив нашу Церкву душею і тілом, Святе Причастя створило сопричастя Церкви в Канаді.

Майбутній Євхаристійний Конґрес

Від 15 до 22 червня 2008 року Канада знову матиме честь приймати Міжнародний Євхаристійний Конґрес у місті Квебек. Євхаристійний Конґрес, перший з яких відбувся у Франції у 1881 році, дає нагоду вірним Католицької Церкви глибше збагнути тайну Пресвятої Євхаристії через конференції, виклади чи лекції. Крім того, це свято є нагодою на підсилення духовного життя вірних через різні літургійні богослужіння, які єднають тисячі вірних у спільній молитві та наживлюють святим Причастям. Євхаристійні Конґреси відбуваються по всьому світі, у них бере участь Святіший Отець або Його уповноважений делегат.

У програмі наступаючого Квебекського Євхаристійного Конґресу у 2008 році є запрошення до участі для Української Католицької Церкви, з Божественною Літургією Івана Золотоустого, що буде відправлена трьома мовами: українською, англійською та французькою. Також плануються конференції про літургійне Богослов’я і духовність Української Католицької Церкви, зокрема у Божественній Літургії та Пресвятій Євхаристії.

Наша участь

Щоб допомогти Квебекській архидієцезії готуватися до цієї події, усі Канадські Католицькі дієцезії та єпархії запрошені мати дві особливі збірки (таци). На ці збірки будуть окремі конверти, і вони будуть проведені в 2007 і 2008 роках, на свято «Пресвятої Євхаристії». У Римо-Католицькій Церкві це свято офіційно називається Урочистійсть Тіла і Крови Христа.

Українська Католицька Церква офіційно почала вшановувати це свято, що знаходиться у наших літургійних книжках під назвою: Урочисте Шанування Найсвятіших Тайн Тіла і Крови Господа Нашого Ісуса Христа, у 1720 році. Хоч це свято не зобов’язує нас бути присутнім на Службі Божій, але все таки, як належиться для важливих свят, воно має свої особисті літургійні молитви. Це свято випадає у другий четвер після празника Зіслання Святого Духа, цього року припадає 7-го червня. Часто це свято ми переносимо на найближчу неділю, цебто на другу неділю після Зелених Свят. Особлива збірка на покриття коштів з нагоди Євхаристійного Конґресу повинна відбутися, коли ваша єпархія святкуватиме свято: Шанування Найсвятіших Тайн Тіла і Крови Господа Нашого Ісуса Христа.

Квебекський Євхаристійний Конґрес у 2008 році має для нас не тільки історичне значення, як для українців католиків, але й більше ніж це, він дає нам нагоду відновити нашу віру та глибше зрозуміти важливість Пресвятої Євхаристії та Божественної Літургії у нашому житті. Зібрання тисяч вірних з усієї Канади та з-поза меж Північної Америки стане актом сопричастя віри і нагодою для нас поділитися нашою Євхаристійною духовістю з іншими.

Ми щиро заохочуємо Вас підтримувати цей значний для нашої церкви захід.

У Христі Господі,

+ Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ, Митрополит Вінніпезький і всієї Канади

+ Михаїл Вівчар, ЧНІ, Єпарх Саскатунський

+ Северіян Якимишин, ЧСВВ, Єпарх Нью-Вестмінстерський

+ Давид Мотюк, Єпарх Едмонтонський

+ Стефан Хміляр, Єпарх Торонтонський

+ Михаїл Бздель, ЧНІ, Митрополит-емерит Вінніпезький

+ Корнилій Пасічний,ЧСВВ, Єпарх-емерит Торонтський

 17 травня 2007 р

< style="font-weight: bold;">Свято Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа

Source: http://www.basilianfathers.ca/svitlo/statti/2007/07/index.php?year=2007&month=07&article=Jevxarystijnyj_Konhres_2008___Cerkva_v_Kanadi.htm


We welcome you to come and visit our historic St.Michael's Ukrainian Catholic Parish of Montreal
or you can take a and view the . Check out St. Michael's buletenNews Bulletin Blog to get the latest Church news. You can become a member of our virtual parish on  facebook! A special series about our history is also available to be heard twice a month on Relehiyna Rubrika segment of Radio Program Ukrainian Time.


Comments & suggestions: ukemonde@hotmail.com
Last modified: March, 2011
© All Rights reserved, Ukemonde