History Contacts Bienvenue Welcome - English
Дорогі друзі!
    Парохія св. Арх. Михаїла стоїть на порозі столітнього ювілею.
Її заснування було пов’язане із духовною потребою перших українських переселенців до Канади. Цю потребу побачив своїм пастирським оком і реалізував наш славниймитрополит і Слуга Божий Андрей Шептицький,відвідуючи Монреаль у 1910 році.
    Столітня історія святомихайлівської парохії писана, як поодинокими долями її парохіян, так і життям та розвитком цілої української
Father Ihor громади нашого міста.На сторінках цієї історії можна зустріти такі імена як: Митрополит А. Шептицький, гетьманич Данило Скоропадський, о. Юліан Катрій ЧСВВ, о. Йосафат-Жан ЧСВВ, Патріарх Йосиф, блаженніший Любомир Гузар та інші.
    Цю історію писали своїми долями перші українські еміґранти та сім’ї інтернованих 1914-20 років. Її розширювала друга хвиля еміґрації на долю якої припали часи депресії та світової фінансової кризи. Історію церкви св. Михаїла збагатила і третя хвиля переселенців з України, котрих війна вигнала з родинних домів, погнавши їх на чужину через небезпеки, випробування і поневіряння.
    Пам’ятати, шанувати та гідно продовжувати цю історію мають святий обов’язок, як і ті, що належать до четвертої еміґраційної хвилі, так і ті, чиє коріння вросло у канадську землю довжиною чотирьох-п’яти поколінь.

    Готуючись до сотого ювілею ми запланували багато важливих подій. Це - встановлення і освячення меморіальної дошки; видання ювілейної книги; величава архиєрейська св. Літургія;
святковий бенкет з мистецькою програмою та виставка фотографій і документів з історії нашої церкви.
Ми запрошуємо усіх вас, Дорогі Друзі, до участі у цих святкуваннях, бо сила громади знаходиться у її членах.

    Святкуючи цей ювілей, ми ставимо перед собою мету: глибше пізнати своє коріння, відшукати свою ідентичність та віднайти те, що було утрачене, пожвавити свою духовність та передати усе це наступним поколінням. У нас вже є столітня історія, а отже, має бути і її продовження.
    Ми заохочуємо Вас прилучатись до цих святкувань. На вівтар матірньої парохії св. Арх. Михаїла можна скласти будь-яку пожертву: чи присвятити свій час волентерській праці в організації свята, чи вишукати і передати фотографії або документи, які представляють історичну цінність, чи надати фінансову підтримку, а чи помістити своє привітання у ювілейній книзі, чи взяти участь у бенкеті і св. Літургії, чи просто подавши свої пропозиції або зауваги. Все, щоб ви не зробили, буде прийняте, належно оцінене і винагороджене Господом Богом.
    Нехай ніхто не залишиться байдужим до цієї події. Зберімось разом у днях 29-30 жовтня 2011 року, щоб поділитись своїм життям, зустріти старих друзів та відновити втрачені зв’язки. Зберімось разом, щоб подякувати Богу за його провидіння, котре опікувалось всіма нами на протязі цих сто років. Зберімось разом, щоб попросити в Божественній Літургії Господньої опіки та благословення і на наступне сторіччя.

о. Ігор Ощіпко
Парох
ihor@poklik.com


Запрошуємо Вас завітати до мальовничої історичної будівлі нашої Церкви
Святого Архистратига Михаїла у Монреалі.


Вам стане у пригоді знімкита знімки 
На bulletin блозі нашого Пароха можете ознайомитися з останніми новинами , та стати членом нашої віртуальної парафії на facebook! Маєте можливість послухати розповіді про історію нашої парахії в релігійнійн рубриці  монреальської радіопрограми Український час
.
Дорогі парохіяни, колишні парохіяни, друзі і знайомі!
У 2011 році Українська Католицька Церква Святого Архистратига Михаїла у Монреaлі святкуватиме свій столітній ювілей. Наближення цієї визначної річниці нагадує нам усім, як сьогоднішнім так і колишнім парoxіянам, а також приятелям нашої церкви, ті часи, коли у пошуках кращої долі в далекій Канаді, перші хвилі українців перетнули океан та пустили нові паростки на далекому континенті.Церкву Святого Архистратига Михаїла - першу українську католицьку парохію в провінції Квебек - заснував наш славний Митрополит, Слуга Божий Андрей Шептицький під час свого офіційного візиту до Канади в 1911 році.
.Готуючись гідно відзначити нашe 100-ліття, ми вже започаткували декілька ювілейних проектів: оформлення до друку ювілейної книги, виготовлення та встановлення меморіальної дошки, святковий бенкет та інші.

Запрошуємо і Вас також внести вклад в підготовку до цього свята.
Ви можете виповнити отриману з цим листом картку пожертви і надіслати її до Церкви у доданому до листа конверті.

29 - 30 жовтня 2011 року щиросердно запрошуємо Вас узяти участь в урочистому святкуванні століття Української Католицької Церкви Святого Архистратига Михаїла у Монреалі. Воно стане радісною нагодою знову об’єднатися біля духовних витоків з давніми друзями та знайомими, які зберуться на свято з далеких та близьких країв.

У суботу ввечері 29 жовтня урочистості розпочнуться святковим бенкетом у ресторані Le Rizz (6630 Jarry East St Leonard QC H1P 1W3).
У неділю 30 жовтня о 10:00 год. буде відслужено Архиєрейську Св. Літургію очолювану єпископом Торонтонської Епархії кир Стефаном Хмілярем в співслужінні духовенства. Після святочної Служби Божої відбудеться церемонія відкриття меморіальної дошки.

Про всі ці події пов’язані із святкуванням сотого ювілею церкви св. Михаїла , ми будемо повідомляти вас через місцеве радіо Український Час. Також ви зможете отримати усі необхідні інформації на нашій веб-сторінці: http://www.ukemonde.com/stmichael.html або на фейс-бук чи просто зателефонувавши у наш офіс: 514-521-2234. Будь ласка, повідомте своїх друзів і знайомих про цю подію, бо ми можемо не мати їхніх адрес.

Міць громади гартується її членами. Ваша підтримка – чи то грошова пожертва, чи привітання до ювілейної книги, чи наданий до альбому знімок із Вашого домашнього архіву - це данина шани нашим попередникам і утвердження спільних досягнень.

Ми з нетерпінням чекаємо  зустрічі з Вами на святкуванні та дозволимо собі скористатися цією нагодою, щоб висловити Вам щиру вдячність за Вашу підтримку.

Зичливий у Господі,

о. Ігор Ощіпко - Парох


Зауваження та пропозиці просимо надсилати на адресу:
ihor@poklik.com або ukemonde@hotmail.com
Сторінка оновлена в Березні 2011 року

© Всі права захищені, Ukemonde